26 stycznia 2012

Perfect Women

Witam serdecznie wszystkich czytelników.
     Ostatnio nie mam zbytnio czasu na pisanie recenzji, czytanie książek czy komentowanie waszych blogów, za co bardzo przepraszam. Niestety sesja dopada wszystkich studentów, więc ostatnio musiałam przysiąść trochę do nauki, a uczyć to ja się nie lubię… Na szczęście już prawie wszystkie kolokwia i egzaminy za mną. Wczoraj okazało się, że egzamin z metodologii zdałam na =3, co według mnie powinno być zaliczone, lecz moja „ukochana” pani doktor stwierdziła, że muszę poprawiać, tak więc cały dzień siedzę nad notatkami z metodologii i już mi to wszystko bokiem wychodzi… Na szczęście nie jest tego dużo i materiał jest dosyć prosty, bo w końcu w pracy licencjackiej pisałam o problemach badawczych, hipotezach, zmiennych itd… Teraz trzeba tylko wykuć regułki i napisać.
     Oprócz tego na bieżąco śledzę wszystkie informacje o ACTA. Nie podoba mi się to, że została podpisana… Podchodzę do niej w taki sposób, że jeśli zostanie ratyfikowana, to dla mnie Internet nie będzie już spełniał swojej roli, więc zwyczajnie skasuję moje blogi, usunę moje konta z portali społecznościowych (żeby mnie nie kusiło zaglądanie na nie), a z Internetu korzystać będę tylko w celu sprawdzenia strony mojej uczelni i poczty… No i może w celu sprawdzenia jakiś informacji podczas pisania pracy magisterskiej.
     W ramach przerwy od nauki zaglądnęłam na nowe posty blogowiczów, których obserwuję i jakież było moje zdziwienie, gdy w jednym z nich ujrzałam swój nick… Otóż okazało się, że Zorija wzięła udział w zabawie i zaprosiła do niej również mnie. Tak więc oto moje odpowiedzi:


Zasady:
1. Wybierz idealne, Twoim zdaniem, kobiety w trzech kategoriach:
- perfekcyjna w swoim zawodzie,
- ideał urody,
- perfekcyjny styl, elegancja.
Jeśli chcesz, dodaj zdjęcia i uzasadnij swój wybór.
2. Umieść na swoim blogu obrazek z tagiem Perfect Women.
3. Podaj informację, kto Cię otagował.
4. Przekaż zabawę kilku innym bloggerkom.

1. Perfekcyjna w swoim zawodzie
Nicole Kidman

W zasadzie mogłabym podać ją w każdej z tych kategorii, ale poszłabym na łatwiznę, prawda? Nicole jest moją ulubioną aktorką i uważam, że jest świetna w tym, co robi. Szczególnie polubiłam ją w filmach „Inni” i „Moulin Rouge”.

2. Ideał urody
Eva Longoria

Bardzo ciężko mi ocenić kobiecy ideał urody… Nie tylko dlatego, że sama jestem kobietą, ale też z tego względu, że ciężko teraz z naturalnością u aktorek czy piosenkarek, więc to, co widzę w telewizji czy na plakatach jest trochę złudne… Wybrałam Evę Longorię, ponieważ jest ładna, ma ładne kości policzkowe i oczy… A na oczy zawsze zwracam uwagę.

3. Perfekcyjny styl, elegancja
Marcia Cross

Ta kategoria zabiła mi przysłowiowego ćwieka… Nie zwracam uwagi na styl i elegancję. Są osoby eleganckie, są osoby, które tej elegancji w sobie nie mają. Ciężko było mi kogokolwiek wybrać, ale doszłam do wniosku, że Marcia Cross, czyli jedna z bohaterek serialu „Gotowe na wszystko” idealnie pasuje do tej kategorii. Muszę jeszcze dodać, że jej włosy są przepiękne…

Do zabawy zapraszam:
- Dwojra
- Bluszczyk
- Black Fairy
- Jarka
- oraz wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoimi typami :)

11 komentarzy:

 1. No właśnie, nigdy nie wiadomo, czy dana dziewczyna sobie urody nie poprawiła:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz to zdecydowana większość ukrywa się pod toną makijażu albo poprawia sobie wygląd przez operacje plastyczne. Zdaję sobie sprawę z tego, ze Longoria wygląda okropnie bez makijażu, ale myślę, że większość tak ma :D

   Usuń
 2. Gra dosyć ciekawa. Ja mam jednak inne typy.
  Co to ACTA to się nie wypowiadam. Za dużo nerwów już na to poszło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że każdy ma inne typy :) Możesz się nimi podzielić jeśli masz ochotę...
   A przy ACTA już ręce opadają.

   Usuń
 3. Przy ACTA to ja już wysiadam, mam nadzieję, że to upadnie, choć jak każdy wie 'nadzieja matką głupich'.

  Co do Perfekcyjnych Kobiet to wybrałaś ciekawe typy ;]

  OdpowiedzUsuń
 4. ACTA- szkoda gadać na prawdę, widzę, że jesteś fanką "Gotowych na wszystko"

  OdpowiedzUsuń
 5. Co do ACTA, to nie będzie tak źle, żeby blogi kasować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Trudno nie zgodzić się z Twoimi typami, kobiety zdolne, piękne i elegancje - trafiłaś :)

  Również liczę na to że nasz premier opamięta się i ustawa nie będzie ratyfikowana. ACTA ma tyle dziur, że starach się bać.
  Powodzenia na egzaminach i nie dajmy się ACTA.

  OdpowiedzUsuń
 7. śmiało mogłabym się podpisać pod Twoimi typami :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie z kolei niezmiernie irytuje w sprawie ACTA, że większość jej przeciwników (zaznaczam, że sama jestem wśród nich!) wskazuje na te podpunkty umowy (np. możliwość przekazania organom ścigania IP osób podejrzewanych o piractwo), które w polskim prawie już funkcjonują (bodaj na mocy ogólnounijnej ustawy); tymczasem oś sprawy stanowi polityka koncernów (jest to w stanie pojąć każdy, kto zna pojęcie patentu) i jakkolwiek możliwość inwigilacji przez instytucje pozapaństwowe jawi się jako co najmniej niehumanitarna, sprawa internetu jest kroplą o małej objętości.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dopiero zauważyłam, że mnie zaprosiłaś ;) Postaram się zrobić swoją odpowiedź. A na przyszłość moje imię się normalnie odmienia :) (czyli zapraszam: Jarkę ;)) Buźka!

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.