10 grudnia 2011

Tenshi no Koi

Tenshi no Koi
Dramat, romans

     „17-letnia studentka Rio ze względu na swoją zjawiskową urodę jest zawsze w centrum uwagi. Traumatyczne wydarzenia z przeszłości sprawiły jednak, że dziewczyna zachowuje się jak egoistka i nie dba o innych. Wykorzystuje swoich przyjaciół oraz chłopaka. Zarabia jako dama do towarzystwa dla starszych panów. Jej życie zmienia się diametralnie, gdy zakochuje się w Koukim - 35-letnim, aspołecznym profesorze historii, u którego zdiagnozowano raka mózgu. Mężczyzna chciałby móc odwzajemniać uczucia Rio. Sprawę komplikuje jednak fakt, że profesorowi pozostało jedynie parę miesięcy życia.” - podaje portal filmweb.pl
     Brzmi prosto i banalnie, ale w rzeczywistości historia jest nad wyraz ciekawa i wciągająca. Film opowiada o młodej dziewczynie, która jest prestiżową prostytutką. Rio, razem z przyjaciółkami, zarabia na życie sprzedając swoje ciało starszym, bogatym mężczyznom. Całe jej nastoletnie życie kręci się wokół pieniędzy. Dla nich jest w stanie kłamać, oszukiwać i wyzyskiwać. Seks traktuje, jako narzędzie, dzięki któremu może osiągnąć sukces. Jest świadoma swojej atrakcyjności i potrafi w pełni ją wykorzystać.
     Życie Rio staje do góry nogami, gdy spotyka atrakcyjnego wykładowcę historii Japonii. Zaintrygowana jego osobą zaczyna zmieniać swoje nastawienie do świata. Nabiera dystansu do siebie i swojego zachowania i powoli zaczyna rozumieć, że pieniądze nie są najważniejsze. Dziewczyna zdaje sobie sprawę z wszystkich błędów, jakie popełniła i teraz, stara się je naprawić. Stara się również zainteresować swoją osobą ukochanego profesora.
     W międzyczasie Kouki zmaga się z guzem mózgu. Odlicza dni do swojej śmierci. Jest mężczyzną zrezygnowanym, wyciszonym, odosobnionym. Pogodził się ze swoim losem i przygotował na własny pogrzeb. Jedyną szansą dla niego jest operacja, na którą jednak nie chce wyrazić zgody. Kiedy więc na jego drodze pojawia się młoda, piękna dziewczyna, jego życie powoli nabiera barw.
     „Tenshi no Koi” jest filmem interesującym, wzruszającym i poniekąd pouczającym. Pokazuje realia młodzieży z dużych miast, która z braku pieniędzy jest w stanie sprzedawać siebie. Ukazuje również trudną miłość, która pomimo przeciwieństw losu jest w stanie zaistnieć w tym trudnym świecie.


Film – 2 części (łącznie 2 godziny)

2 komentarze:

  1. Witaj na pokładzie, kochana! Cieszę się, że dałaś się skusić! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dałam, dałam... Tylko kto wie jak to będzie dalej wyglądać :)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.